דרום לעננים. שבועיים בסין עם מדריך

הפעם אנחנו הולכים לבקר בכפרי מיעוטים בדרום סין להתרשם מבניית עץ, לבוש ודרך חיים ששרדו עד היום איפשהו שם במחוזות רחוקים בין טרסות אורז אינסופיות, וגם לבקר בשני פארקים לאומיים מפורסמים: הר השלג יולונג ו"הרי אווטאר".

הטיול הוא בקצב נוח, בלי הרבה נסיעות ארוכות במשך היום. לנסיעות יחסית קצרות עולים על רכבת שנעה במהירות של 300 קמ״ש, פעמיים-שלוש ישנים ברכבות לילה. כמו כן יהיו לנו אחת או שתי טיסות פנים.

כרגיל, אנחנו הולכים הרבה ברגל, לרוב במישור, אבל גם עם ירידה ועלייה במדרגות. ללא אקסטרים, אבל מרחק מכובד של 10-15 ק"מ בממוצע ליום. כדי ליהנות מן הנסיעה, רצוי לאהוב את העסק הזה.

zaoblachnyj-yug-zoommaplogo

גואנגג׳או ♦ גבעות יאנגשואו ♦ כפרי מיעוטים וטרסות אורז בגוויז'ו ♦ עיר עתיקה ליג'יאנג ומרגלות הרמה הטיבטית ♦ קונמינג ♦הרי אווטאר ♦ חזרה לגואנגג'או

תכנית

>>> גואנגגז׳או Guangzhouיום 1. 

נפגשים בשדה התעופה או ביציאה מהרכבת התחתית. נחים, מחליפים כסף והולכים להסתובב באי שמייאן להתרשם מהאדריכלות הקולוניאלית מקומית ולאכול במסעדת פירות ים מפורסמת.

  

2-3. גואנגג'ואו > יאנגשו Yangshuo

ברכבת מהירה מגיעים למחוז Guangxi – לעיירה מתויירת בין גבעות קארסט מחודדות. נלון במקום שקט ליד הנהר. יומיים נקדיש לטיולים מסביב לעיר – באופניים, סירות במבוק וברגל, נעלה לתצפיות ונאכל טוב. מי שירצה יוכל ללכת להופעה אורקולית באחד הערבים.

Яншо - вид с холма из городского парка china2015yangshuo11

4-5. > כפרים של דונג ומיאו

אנחנו עוברים למחוז הבא – Guizhou, שם נגור באחד הכפרים המפותחים יותר ונבקר בעוד כמה כפרים יותר קטנים השייכים למיעוטים אתניים של מיאו ודונג.

נראה הופעות של ריקודים ושירי עם ומנהגים מקומיים כמו הכנה וצביעה של בדי פשתן שקורים ממד ברחובות, ולא בשביל תיירים.

guizhou-brige 

6. גויאנג >> ליג׳יאנג.

אנחנו ממשיכים עוד יותר מערבה, למחוז יונאן, מקום הולדתו של צמח התה .

IMG_9785 china2015trains08

7-9.ליג׳יאנג וסביבתה

כאן יש לנו שלושה ימים. את היום הראשון נקדיש לעיר העתיקה ויכול להיות שנסע גם לדאלי – עוד עיירה יפה.

china311 IMG_9723

ביום השני נעלה על ״הר הדרקוןֿ״ יולונג לגובה של יותר משלושה קילומטרים מעל פני הים. נעשה שם ״קורה״ מעגלית ברגל, נכנס למנזר בודהיסטי טיבטי ואם יהיה לנו מזל – נראה גם יאקים.

 

ביום השלישי נרכב על אופניים לעיירה הסמוכהֿ, או נסע לסטופת זהב. צ׳א-אאוט ורכבת הלילה לקונמינג.

קונמינג Kunming12. 

חצי יום בבירת יונאן, מטיילים בפארק העירוני, שותים תה בבית בתה ליד אגם הלוטוסים ובערב עולים על טיסה ל- Zhangjiajie.

img_9530 

11-13. הרי אווטאר Zhangjiajie

נגור ממש ליד הכניסה לפארק לאומי "הרים של אווטאר", גם נעלה ונטייל למעלה בין הפסגות וגם נעשה מסלול נחמד של כמה שעות בין עמודי אבן לאורך נהר "שוט הזהב". ביום אחרון נבקר בגשר זכוכית ובקניון הגדול.
רכבת לילה לגואנגג'ואו.

  IMG_5537

14.> גואנגגז׳או Guangzhou >>>

היום האחרון. בבוקר אנחנו מגיעים גואנגז׳ו.  מבקרים בשוק התה, אחד הגדולים בסין, כדי לטעום ולקנות מתנות לארץ. אוכלים ביחד סעודה אחרונה, אומרים שלום ועולים על רכבת תחתית לכוון שדה התעופה.

מקווים שנהנתם!


משך הטיול: 14 ימים 13 לילות
תאריכים: 5-18 אוגוסט
גודל הקבוצה: 3-7 אנשים
מחיר:1,690-1,790$ לאדם בחדר יחיד/זוגי

כולל: מדריך דובר סינית, כל הנסיעות, הלינה והאטרקציות בתוך סין. אין שום דבר שהוא בתשלום נוסף.

לא כולל: טיסה לסין וחזרה, ויזה לסין, ביטוח בריאות ואוכל – לא מטעמי חסכון אלא כי פשוט לפעמים אוכלים ביחד ומתחלקים ולפעמים מתפצלים ואוכלים כל אחד מה שבא לו.